Akmens nozīmes

No seniem laikiem pastāv cilvēka saikne ar dabu un akmeņiem. Akmeņi un minerāļi ir ne tikai apbrīnojamas dabas veltes un izejviela rotājumiem, bet tiem piemīt arī dažādas īpašības. Cilvēki vienmēr ar lielu cieņu apbrīnoja varenos un noslēpumainos dārgakmeņu spēkus.Tiem piedēvē maģiskās un ārstnieciskās spējas…

Ahāta raksturojums: tradicionāli tiek uzskatīts, ka ahāta nēsātājs ir pasargāts no dažādām nelaimēm un dzīvo ilgu mūžu. Ahāts piesaista spēku, aizsargā pret sliktiem sapņiem, no stresa un enerģijas zaudēšanas, palīdz mainīt emociju uztveres līmeni, nomierina ķermeni, prātu un dvēseli. Ieteicams ahātu nēsāt, ja paredzama nopietna lēmuma pieņemšana. Sekmē daiļrunību un palīdz uzvarēt nelabvēļus. Medicīniskos nolūkos ahāts ir ticis lietots, lai izvadītu toksīnus no organisma, lai attīrītu organismu no nevēlamajām negatīvajām enerģijām. Ahāts vājina indes iedarbību.

Akvamarīna raksturojums: tas ir jūras braucēju talismans. Draudzības, taisnības un drošsirdības  akmens. Tas ir labs biostimulators un stabilizators garīgam līdzsvaram. Palīdz noņemt nervu sasprindzinājumu. Savu saimnieku aizsargā no briesmām, apmelojumiem un viltības. Atvēsina cilvēka vētrainās emocijas, nodzēš naidu. Akvamarīns palīdz noņemt stresu un bailes. Tālredzības, drosmes, laimes un taisnības akmens. Akvamarīns palīdz tikt vaļā no dažādām atkarībām – alkohola, narkotikām un uzmācīgajām domām. Palīdz atrast īsto ceļu – ja tas kādā brīdī vairs nešķiet skaidrs.

Hovlīta raksturojums:  Stabilizē emocijas, novērš dusmu izvirdumus un trauksmes izjūtas. Dziednieki uzskata, ka hovlīts spēj uzņemt negatīvās emocijas, slimības un enerģijas. Lielisks talismans tiem cilvēkiem, kas mācās un izvēlējušies paaugstināt savu profesionālo kvalifikāciju, jo tas spēj koncentret uzmanību un apgūt visu jauno. Akmens savu īpašnieku spēj padarīt jūtīgāku pret visu skaisto.Hovlīta sastāva ir kalcijs, tāpēc uzskata, ka tas pozitīvi ietekmē zobus un kaulus, uzturot sabalansētu kalcija līmeni organismā. Hovlīts ieteicams ari periodos, kad cilvēks pakļauts stresam, negatīvām emocijām vai slimo. Šis akmens piemērots grūtniecēm.

Hrizokolla raksturojums: Sievietēm hrizokolla palīdzēs piesaistīt laimi personīgajā dzīvē- palīdz atrast uzticamu un piemērotu dzīvesbiedru- tā ir sava veida ‘’mīlestības magnēts’’, kurš noderēs gan vientuļajiem, gan pāriem. Tāpat hrizokollu sauc par baiļu pārvarētāju: lai nomierinātos, atbrīvotos no nevajadzīgām ilūzijām, spriedzes, vajag tikai dažas minūtes paturēt hrizokollu rokās. Hrizokolla būs labs talismans zinātniekiem, izgudrotājiem- akmens atnesīs gudrību un skaidrību par pasaules lietu kārtību. Tāpat tā derēs garīdzniekiem, misionāriem, psihologiem, dziedniekiem, sociālajiem darbiniekiem, ārstiem –vienvārdsakot visiem, kas velta savu dzīvi kalpošanai citiem, palīdzot tiem fiziski un garīgi. Tā atmodinās līdzcietību, iecietību, labdarību, stiprinās paļāvību uz Dievu. Hrizokollai ir ļoti daudz dziedniecisku īpašību. Litoterapeiti un dziednieki hrizokollu uzskata par sieviešu akmeni, kas ir ideāli piemērots ginekoloģisko slimību, olnīcu disfunkcijas, menstruālā cikla traucējumu ārstēšanai. Ir ieteicams nēsāt līdzi hrizokollu grūtniecības un dzemdību laikā. Hrizokolla spēj palīdzēt neauglīgiem pāriem. Tāpat , piemēram, hrizokollas krelles palīdzēs pie kakla sāpēm, klepus, bronhīta, ARS, vairogdziedzera funkcijas stabilizēšanai. Tā saved kārtība nervu sistēmu, mazina stresu, palīdz pret bezmiegu. Tāpat tiek uzskatīts, ka hrizokollai piemīt pretiekaisuma un dezinficējošas īpašības, kas spēj iznīcināt mikrobus, tādēļ tā ir ieteicama pie infekciju saslimšanām kā profilakses līdzeklis. Tāpat labs līdzeklis cīņā ar galvassāpēm. Pielietot to var ne tikai rotaslietās, bet arī izvietojot telpās neapstrādātus akmeņus, vai akmens gabalu liekot pie sāpošās vietas.

Kuncīta raksturojums: Kuncīts ļoti labi noder intuīcijas pastiprināšanai. Kuncīts ir ideāls akmens zīdaiņiem un bērniem, kuri sevišķi labi atbilst šī akmens apdvestajai skaidrībai un nevainībai. Tas liek viņiem justies drošībā un pasargātiem. Kuncītu var izmantot, lai dziedinātu panikas lēkmes un atvieglotu stresu un spriedzes stāvokli., kā arī lai ārstētu plaušu slimības, asinsrites traucējumus, išiasu, neiralģiju un hormonālos traucējumus. Kuncīts ir arī aizsargājošs akmens, kas veido aizsarglauku pret negatīvām un nevēlamām enerģijām. Tā kā tam piemīt spēja paaugstināt mūsu vibrācijas, tas ir brīnišķīgs akmens meditēšanai, lai sasniegtu augstāku garīgās apziņas stāvokli un savienotos ar neizsīkstošās mīlestības avotu.

Labradorīta raksturojums: tas ir spēcīgs akmens, kas palīdz redzēt skaidrāk, izprast savus sapņus un mērķus. Tas nostiprina intuīciju, stimulē iztēli un entuziasmu, palīdz ģenerēt jaunas idejas.Palielina jutīgumu un var stimulēt iepriekšējo dzīvju atcerēšanos, gaišredzību vai citu spēju parādīšanos. Aktivizē dažādus apziņas līmeņus. Pasargā valkātāju no jebkādas negatīvas ietekmes. Labradora zīdainais mirdzums simbolizē šīs pasaules mistisko, netveramo dabu.Uzskata,ka labradorīts palīdz pret neauglību,stiprina asinsvadus, prostatu un urīnizvadsistēmu.Atvieglo sāpes mugurkaula sāpju gadījumā, veicina akmeņu izvadi no nierēm.Šis akmens stabilizē cilvēka auru.

Lazurīta raksturojums: Lazurīts stiprina fizisko ķermeni, prātu un apziņu. Tas attīra auru no negatīvajām enerģijām, akmens palīdz cīnīties ar sliktām domām, ar tā palīdzību ir iespējams atbrīvoties no sliktām atmiņām, sāpīgiem aizvainojumiem. Šajā gadījumā lazurīts ir jānovieto trešās acs rajonā. Lazurīts palīdz arī migrēnas, astmas, radikulīta, nervu saslimšanas gadījumos, pazemina asinsspiedienu un pazemina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Uzskata, ka lazurīts palīdz veiksmīgai grūtniecībai un pasargā no spontāniem abortiem.

Malahīta raksturojums: Dzīves enerģijas un transformācijas akmens. Sarauj nevēlamas attiecības. Palīdz atbrīvoties no sliktiem ieradumiem, dod spēkus jaunai dzīvei. Izstrādā pacietību. Palīdz uzlabot garastāvokli, atbrīvoties no pagātnes sliktās pieredzes un negatīvām sekām. Pielieto astmas, lūzumu un audzēju ārstēšanā.

Mēness akmens raksturojums: Mēness akmens pievelk un pastiprina mīlestības jūtas. Indusi uzskata, ka mēness akmens nomierina prātu, rada maiguma sajūtas, mazina naidu un iekšējo diskomfortu. Tibetā šo akmeni pielieto epilepsijas un garīgu slimību ārstēšanā. Rotaslietas, kurās ir mēness akmens labvēlīgi iedarbojas uz nierēm, urīnpūsli, mazina un novērš ūdens aizturi ķermenī. Mēness akmens palīdz intuīcijas attīstībā.

Nefrīta raksturojums: Tas ir talismans, kas paaugstina dzīves spēkus un pasargā no dažādām slimībām, dziedniecisku īpašību dēļ. Amulets no nefrīta spēj pasargāt savu īpašnieka no burvju spēkiem, nodrošina ilggadīgu dzīvi un ģimenes labklājību. Senatnē ticēja, ka svēts akmens var izglābt no zibens, kā arī no saindēšanas. Nefrīts simbolizē 5 tikumus: žēlsirdība, taisnīgumus, pieticība, gudrība un drosme. Nefrīts ir akmens ar ļoti spēcīgu enerģētiku. Tas piestāv visiem, kas ir saistīts ar reliģiju. To unikālās īpašības mudina cilvēku pie pārmaiņām – gan iekšējām (cilvēka būtība), gan ārējām (uzvedība). Nefrīts ir mūsu rīcību barometrs. Tas kļūst tumšāk uz bezcerīga cilvēka rokas, kas ir stūrgalvīgs savos maldos un negrib domāt lokāli, negrib pilnveidoties un atvērt pasaulē, kā arī sevī kaut ko jaunu. Ir jāatceras, ka nefrīts ārstē galvas sāpes, reiboni un acu slimības.

Pērļu apraksts: Senie cilvēki ticēja ka kaklarota, gredzens vai aproce no tām pasargā no vienpusējas mīlestības mokām. Ir atvēsinošas, nomierinošas un vispār nostiprinošas. Labi ārstē acu slimības arī ekzēmas uz tām. Stiprina zobus un padara tos spīdīgus. Uzlabo asins sastāvu un nomierina sirdssāpes. Grūtniecēm palīdz labi iznēsāt bērnu. Veicina ģimenes stiprināšanu un labklājību. Palīdz koncentrēties un stiprina.

Rubīna raksturojums: Enerģetisks rubīns ir kā liesma, kas bango cilvēka dvēselē. Tas ir patiešām karaļu akmens, kas palīdz iedvesmot uz varoņdarbiem un palīdz spulgi uzvarēt. Rubīns nes laimi visās dzives jomās. Pie tam labu cilvēku rubīns padarīs vēl labāku un augstsirdīgāku, bet ļaunu un cietsirdīgu padarīs vēl sliktāku. Rubīnu rekomendē šados gadījumos: trieka, anemija, iekaisumi, lūzumi un locītavu sāpes, astma, sirdsslimības, hroniska depresija, bezmiegs, artrīts, mugurkaula slimības, tonzilīts, reimatīsms.

Safīra raksturojums: iekšējās pasaules akmens, dod mieru, Palīdz līdzsvaroties pēc sarūgtinājumiem un vilšanām, koncentrēties sasniegt mērķus. Šis ir viens no akmeņiem, kurš palīdz sasniegt veiksmi, uzplaukumu, panākumus. Izstaro varenu kosmosa enerģiju, uzbudinot koncentrētību un dvēseles tīrību, nostiprinot uzticību un prātīgumu, aizsargājot cilvēku no bailēm un nodevības, un atvēsinot viņa kaislību. Safīrs dod cilvēkam noslēpumainu varu pāri citiem cilvēkiem, bet palīdz tikai stiprajiem un altruistiem. Egoistiem safīrs ir veltīgs. Safīru uzskata par ļoti spēcīgu amuletu – tas pasargā no skaudības un nodevības, nostiprina atmiņu, modina alkas pēc zināšanām, izraisa iedvesmu.

Tīgeracs raksturojums: tīģeracs maģiskas īpašības ir pazīstamas jau kopš seniem laikiem. Uzskatot to par saules akmeni, tas tika izmantots kā aizsargs no ļauniem gariem un lāsta. Dažās valstīs tīģeraci nēsāja uz ķermeņa karavīri, jo tie ticēja, ka tas pasargā no ievainojumiem un nāves. Mūsdienu praktizējošie magi uzskata, ka tīģeracs ir spējīga pasargāt saimnieku no daudzām briesmām, jo tas rada cilvēkā gudrību un neļauj veikt neapdomātas rīcības. Atbrīvo no greizsirdības, specigs aizsargs, uzlabo dzīves tonusu. Tautas medicīnā tīģeraci uzskata par brīnišķīgu līdzekli organisma rehabilitācijai pēc smagām un sarezģītām operācijām. Dažās valstīs dziednieki iesaka nesāt tīgeracs rotas dažādu slimību profilaksei. Pastāv uzskats, ka šis akmens pazemina asinsspiedienu, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem.

Tirkīza raksturojums: Persijā tirkīzs bija veiksmes un uzvaras simbols. Tirkīzu uzskatīja arī par ļoti spēcīgu amuletu, kurš aizsargāja savu saimnieku pret indēm. Rotaslietas no šī akmens iesaka nēsāt cilvēkiem, kuri nebaidās cīnīties ar ļauno, nebaidās riskēt un kuri tiecas pēc uzvaras. Tāpat arī nes veiksmi finanšu lietās, pievelkot naudu. Tirkīzs aizsargā, dod pašpārliecinātību, veicina draudzīgu attiecību attīstību, veicina intuitīvo domāšanu. Palīdz koncentrēties, saprast dzīves jēgu, noteikt mērķus, kuri jāsasniedz. Ģimenē pārtrauc strīdus starp laulātajiem. Uzskatīja, ka neliels gabaliņš tirkīza spēj aizsargāt savu īpašnieku no liktenīgiem kritieniem. Šis akmens nostiprina redzi, atvaira bezmiegu un nakts murgus, atvieglo galvassāpes. Ir spēcīgs stimulators  kaklam, tāpēc tas labdabīgi iedarbojas uz balss saitēm un vairogdziedzeri.